مرکز تحقیقات دانشجویی دانشکده پزشکی

مدرسه تابستانی یکی از برنامه های دانشگاه ها و مراکز پژوهشی است که سالانه به منظور مطالعه عمیق پیرامون یکی از مسائل چالش برانگیز در حوزه آکادمی در دانشگاه ها و مدارس پژوهشی و یا دانش افزایی و ارتقای مهارتی دانشجویان برگزار می شود. مدرسه های تابستانی یک فرصت است تا دانشگاه ها اندکی از امور آموزشی و پژوهشی متعارف فاصله بگیرند و تا اندازه ای به شراکت در مناقشه های علمی روز مشغول شوند.

یکی از مهمترین اهداف مدرسه تابستانه این است که حوزه دانش را از محدوده دانشگاه فراتر می ­برد و آن را به دایره ای از نخبگان غیر دانشگاهی نیز گسترش می دهد.

در همین راستا مرکز تحقیقات دانشجویی دانشکده­ پزشکی با هدف ارتقاء سطح علمی دانشجویان و پر­کردن خلاء­های آموزشی در حیطه­ ی پژوهش با شیوه­ای نوین و منطبق با دانشگاه­های به روز دنیا ، اقدام به برگزاری مدرسه­ تابستانی پژوهشی کرده است.

مهم­ترین اصل در این دوره، کارگروهی می­ باشد لذا ۸۴ نفر ظرفیت ثبت­ نامی به تیم­های ۷ نفره تقسیم می­ شوند و تحت سرپرستی یک لیدر که به مطالب پژوهشی آگاهی کافی دارد، در کارگاه­های تدوین شده شرکت می ­کنند و در هر روز جلساتی تحت عنوان هم­ اندیشی بین اعضای هر گروه برگزار می­ شود تا اطلاعات خود را با هم­گروهی­ های خود با اشتراک بگذارند و البته سوالات احتمالی خود را از سرگروه خود بپرسند.

از ویژگی­های بارز اولین دوره مدرسه­ تابستانی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، برگزاری برنامه ­های متنوع ایجاد ایده و ابتکار است که می ­توان به ژورنال کلاب­ های متنوع ، TED Talk کلاب ، برنامه­ های ویژه با موضوع افسردگی، کارگاه گفتگو پیرامون مشکلات موجود در آینده ی رشته­ های علوم پزشکی و ... اشاره کرد.

بیش از ۳۰ نفر از اساتید هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی برگزارکننده­ کارگاه ­های تئوری و عملی می­ باشند که به تفکیک به توضیح ۳ عنوان از آن­ها می ­پردازیم.

 برای کسب  اطلاعات بیشتر به آدرسhttp://shmu.ac.ir/مراجعه فرمایید.

 

 

 

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

شنبه, ۱۶ فروردين ۱۳۹۹
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات