ثبت اولين شركت دانش بنيان در دانشگاه علوم پزشكي شاهرود

 

مهندس ناظمي، رئيس اداره فناوری سلامت و ارتباط با صنعت، معاونت پژوهشي دانشگاه علوم پزشكي شاهرود، ضمن اعلام ثبت نخستين شركت دانش بنيان در دانشگاه علوم پزشكي شاهرود گفت: با تشكيل معاونت پژوهشي و فناوري، يكي از اولويت هاي كاري اين معاونت تشكيل شركت هاي دانش بنيان بود كه پس از پيگيري هاي فراوان در اسفند ماه سال جاري نخستين شركت دانش بنيان دانشگاه علوم پزشكي شاهرود ثبت و راه اندازي گرديد.

مهندس ناظمي ترکیب اعضای شرکت‌های دانش‌بنیان را از ویژگی‌های مهم برای دریافت عنوان دانش بنیان توسط این قبیل شرکت‌ها دانست و گفت: باید اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها در میان اعضای موسس شرکت‌های دانش بنيان وجود داشته باشند.

وی در مورد تسهیلات قانونی ارایه شده به شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان در صورت تاسیس از خدمات مختلفی همچون: دريافت تسهیلات و حمایت مالی از طریق صندوق نوآوری، فناوری و شکوفایی، صندوق حمایت از پژوشگران و فناوران کشور استفاده خواهند نمود. ضمنا شرکت‌های دانش‌بنیان در صورت تاسیس و اخذ مجوزهای لازم به مدت 15 سال از پرداخت مالیات معاف مي باشند.

وي خاطرنشان کرد: داشتن ایده های نو يكي از ویژگی هایی است که به این شرکت ها کمک می کند تا از مزایای یک شرکت دانش بنیان استفاده کنند. در ادامه ايشان ضمن دعوت از اعضاي هيات علمي و پرسنل دانشگاه از آمادگي اداره فناوري سلامت و ارتباط با صنعت در ارائه مشاوره به متقاضيان راه اندازی و تاسيس شرکت های دانش بنیان خبر داد.

 

 
پنجشنبه, ۲۱ فروردين ۱۳۹۹
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات